ما میتوانیم

همه ما به راهنما بودنمان افتخار می کنیم، چرا که معتقدیم راهنمایان پیشانی ایران بزرگ هستند. همیشه و همه جا صحبت از فرهنگ سازی و نهادینه کردن عادات خوب در مردم است و گاه این صحبتها فقط در حد شعار باقی می ماند. اما ما راهنمایان نشان داده ایم که جریان سازی می کنیم و حرف را به عمل تبدیل می کنیم .
اینبار برای پاکیزگی زمین قدم بر می داریم،اما چطور؟
در سوئد انجمنی هست به نام " دست کم روزی یک آشغال از روی زمین بردار" دبیر افتخاری این انجمن پادشاه سوئد است. روزی در مصاحبه ای در تلویزیون یکی از مسئولین انجمن در مواجهه با پرسش مجری که پرسیده بود :" آیا با این کار سوئد تبدیل به بهشت می شود ؟" پاسخ داده بود :" ما آدمهای متوهمی نیستیم ولی می دانیم اگر کسی باشد که حداقل روزی یک آشغال از روی زمین بردارد خودش دیگر بر روی زمین آشغال نمی ریزد، ما با عمل آموزش می دهیم"
با الهام از این انجمن حالا نوبت ما راهنمایان ایران است که اینکار را در جامعه خودمان نهادینه کنیم، قطعا روزی این حرکت ما مثل همه حرکات پیشینمان که موج ایجاد کرده منجر می شود که زباله کمتری در ایران زیبایمان رها شود. به همین دلیل از شما تقاضا می کنیم تا 20 بهمن ماه امسال در دسته های دو، سه ، چهار و یا هر چند نفر که دوست دارید، در قالب حرکتی نمادین یک آشغال از روی زمین بردارید، و از این کار با هر وسیله ای که می توانید فیلم کوتاهی تهیه کنید این فیلم می تواند با موبایل شما فیلمبرداری شده باشد و یا با دوربین حرفه ای، فرقی نمی کند مهم کاریست که انجام می شود، می توانید در این کار خلاقیت به خرج دهید، پیشنهاد می کنیم در هنگام انجام این حرکت کارت راهنمای گردشگری خود را آویزان کنید. سپس فیلمها را با عنوان یک روز یک زباله به ایمیل 1rooz1zobale@gmail.com ارسال کنید.

به سه فیلم برترجایزه نفیسی تعلق خواهد گرفت.

/ 0 نظر / 17 بازدید